نمایش فایل(تحقیق در مورد رباطه بين افت تحصيلي و سلامت رواني )

تحقیق در مورد رباطه بین افت تحصیلی و سلامت روانی ,رباطه بین افت تحصیلی و سلامت روانی,دانلود تحقیق در مورد رباطه بین افت تحصیلی و سلامت روانی ,تحقیق در مورد رباطه بين افت تحصيلي و سلامت رواني |1620637|rtj35009538|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق در مورد رباطه بين افت تحصيلي و سلامت رواني را مشاهده می نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .DOC ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 15 صفحه

قسمتی از متن .DOC :

مقدمه

بدون ترديد تاكنون نظام آموزشي صد درصد به اهداف آموزشي خود نرسيده است . ولي موفق بودن هر نظام آموزشي به نزديكترشدن هرچه بيشترآن به اهداف تعيين شده بستگي دارد و بدين ترتيب هيچ نظام آموزشي را نيزنميتوان ناموفق خواند بنابراين هرجا كه موفقيت نظام آموزشي عنوان مي‌‌شود ، منظور همان ميزان موفقيت آن نظام درنزديكترشدن هرچه بيشتربه اهداف از پيش تعيين شده است و به طريق اولي هرجا كه عدم موفقيت نظام آموزشي عنوان مي‌شود منظورهمان ميزان عدم موفقيت آن نظام در نزديكترشدن به اهداف است .

يكي از افقهاي بزرگ تعليم وتربيت هرنظام كه همه ساله به ميزان بسيارزيادي امكانات ، منابع واستعدادهاي بالقوه انساني واقتصادي را تلف مي‌كند و اثرات غيرقابل جبراني درابعاد فردي واجتماعي به جاي مي‌گذارد ، پديده افت تحصيلي است به همين دليل است كه يكي ازملاكهاي عدم موفقيت هر نظام آموزشي را ميزان « افت تحصيلي » درآن مي‌دانند .

ازموارديكه دراين مقاله به آن پرداخته شده ودرافت تحصيلي تاثير مستقيم دارد نخست عدم برنامه‌ريزي صحيح و كافي در امر تعليم و تربيت است و ديگر دقت درامور رواني كودك و ملاحظه و بررسي ويژگي‌هاي روحي اوست . امروزه مساله افت تحصيلي گريبانگير كليه نظام آموزشي است. و به لحاظ ارتباطي كه اساساً جريان تعليم و تربيت با ديگر نهادهاي اجتماعي ، فرهنگي و سياسي دارد ، افت تحصيلي نيز در ابعاد مختلف مورد بررسي و مطالعه پژوهشگران قرار مي‌گيرد ، امروزه بدون شك توجه بيشتر به امر تعليم و تربيت ، مهمترين عامل پيشرفت فرهنگي ، اجتماعي و اقتصادي جامعه است . تعليم و تربيت عهده‌دار ايجاد زمينه‌يابي جهت تسهيل و توسعه استعدادها و توانايي‌هاي فردي است . به اين جهت است كه بيشتر جوامع در تبيين هدفها و روشهاي آموزشي مساعي خود را بكار مي‌برند .

بديهي است اين امر مستلزم برنامه‌ريزيهاي وسيع و حساب شده با توجه به اهداف عمومي آموزشي در هر جامعه خواهد بود . تاسيس مراكز آموزشي از سطح پيش دبستاني تا دوره‌هاي آموزش عالي ، گزينش معلمان ، مربيان و استادان ، فراهم آوردن امكانات و تجهيزات آموزشي ، تهيه متون و محتواي آموزشي ، پيشنهاد شيوه‌هاي مختلف آموزشي ، نظارت بر امر آموزش و ارزشيابي و بطور كلي برنامه ريزي و مديريت مناسب از وظايف مهم كارگزاران تعليم و تربيت به حساب مي‌آيد . تامين همه موارد مذكور در حوزه آموزش و پرورش ارتباط مستقيم دارد . با پيشرفت تحصيلي دانش‌آموزان و يا دانشجويان و در نتيجه از افت تحصيلي و يا ترك تحصيل كه معضل اساسي امروز خانواده‌ها شده است جلوگيري مي‌كند .

مورد دوم كه به آن پرداخته مي شود توجه به ويژگيهاي روحي و رواني دانش آموز است و ايجاد فضاي مناسب و بسترسازي مناسب براي تحصيل فرزندان است به تحقيق خانواده‌هايي كه از روابط سالمي برخوردارند و صميميت و دوستي در آن موج مي‌زند روحيه نشاط و سَر زِندگي را به فرزندان خود تزريق كرده و در تركيب ساختمان روحي و جسمي دخيلند . روان انسان مانند رودخانه‌اي است كه از انشعابات كوچكي تشكيل يافته است اين انشعابات همان اعضاي مختلف وجود و روان انسان هستند كه مرتبا تحت تاثير عوامل فيزيكي ، شيميايي ، رواني ، اجتماعي و… ميباشد كه در زمان‌هاي مختلف و مكانهاي مختلف در سازمان جسم و روان ما اثر مي‌گذارند . حال طوري كه انشعابات كوچك ولي گل آلود نمي‌توانند رودخانه عظيمي را گل‌آلود سازد و لذا استرس‌ها ، ناملايمات و تضادهاي كوچك چون وزش باد در روان تاثير كرده ولي قادر نخواهد بود آن را متشنج و بيمار سازد . به عبارت ديگر، روان سالم ناكامي‌ها وفشارهاي كوچك را تحمل و دفع كرده وآرامش قبلي را پس از دفع فشارها باز مي‌يابد . ولي اگر ناملايمات ، محروميت‌ها و استرس‌ها كه بر وجود آدمي اثر مي‌كنند شدت يابند و يا مرتبا تكرار شوند ، مثل بادي كه هميشه وزش شديد داشته باشد ، درخت را خم كرده وشاخه‌هاي آن را خواهد شكست . وجود انسان نيز تحت تاثير عوامل مهاجم و ناراحتي‌ها و ناكامي‌ها تعادل خود را از دست خواهد داد .مطالب دیگر:
📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور ترجمه متون و گرامر زبان سوم دبیرستان 📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور ترجمه متون و گرامر زبان دهم دبیرستان 📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور ریاضی دوم دبیرستان - رشته های ریاضی و تجربی 📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور ریاضی دهم دبیرستان - رشته های ریاضی و تجربی 📂کتابچه شمع خودرو📂هر‎ ‎آنچه‎ ‎که‎ ‎یک‎ ‎راننده‎ ‎باید‎ ‎بداند📂بررسی انواع پستهای فشارقوی و تجهیزات آن📂بررسی انواع سیستم های بارکدینگ📂بررسی اولتراسوند سه بعدی📂بررسی ایثار و شهادت از دیدگاه قرآن📂بررسی ارتباط آموزشهای فنی و حرفه ای رسمی (بخش صنعت) با نیازهای بازار كار📂بررسی ارتباط نسبتهای صورتهای مالی جریانهای نقدی بر بازده سهام📂بررسی امواج الكترومغناطیس در اطراف سیمهای برق فشار قوی و تاثیرات آن📂بررسی پتانسیل معدنی استان ایلام📂بررسی پتانسیل های موجود در استان اردبیل برای تولید سیمان پوزولانی📂بررسی تاثیرات آلودگی محیط زیست بر رفتار📂بررسی تعلیم و تربیت اسلامی از دیدگاه معصومین علیه السلام📂بررسی تفاوت بلوغ عاطفی در بین دانشجویان خانم مجرد و متأهل 18 تا 30 سال📂بررسی رابطه بین سن و تحول قضاوت اخلاقی دانشجویان📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور ریاضی سوم دبیرستان - رشته انسانی 📂بررسی رابطه منبع كنترل ( درونی- برونی)📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور حسابان 📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور ریاضی 3 تجربی 📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور فیزیک 3 رشته ریاضی 📂جزوه تایپ شده، رنگی و مصور فیزیک 3 رشته تجربی