نمایش فایل(دانلود پاورپوینت آشنایی با نظام سلامت )

پاورپوینت سلامت ,پاورپوینت نظام سلامت ,پاورپوینت تاریخچه ی نظام سلامت ,پاورپوینت شبکه سلامت دانلود پاورپوینت آشنایی با نظام سلامت |42086885|rtj35009538|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت آشنایی با نظام سلامت را مشاهده می نمایید.


مشخصات فایل
تعداد صفحات136حجم216/145 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت آشنایی با نظام سلامت در قالب 136 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

-نظام سلامت، متشكل از تمام سازمان ها و مؤسسات و منابعي است كه ارائه كننده خدمات در جهت حفظ و ارتقاء سلامت افراد مي‌باشند و از اين خدمات مي­توان به عنوان اقدام سلامت (Health action) نام برد.

-اين خدمات ميتواند به صورت هرگونه تلاشي كه خواه در مراقبت سلامت فردي ـ خدمات بهداشت عمومي و يا از طريق برنامه هاي بين بخشي انجام گيرد، تعريف شود و هدف اصلي آن ارتقاء سلامت است.

-در دنياي پيچيده امروز مشكل ميتوان تعريف دقيقي از نظام سلامت ارائه داد ولي سازمان جهاني بهداشت (WHO) تمام فعاليّت هايي كه هدف اصلي آن حفظ، ارتقاء و بازگرداندن سلامت است را نظام سلامت مي گويد.

-ارتقاي سلامت، هدف اصلي يك نظام سلامت است. اما تنها هدف آن نيست.

-قابليت دستيابي (goodness) و ايجاد كمترين تفاوت بين افراد به اين دستيابي يا دقيقاً عادلانه بودن (fairness) اين نظام بسيار مهم است و آن به اين معني است كه يك نظام سلامت به درستي به آنچه مردم از آن انتظار دارند پاسخ دهد و اين نظام به گونه اي براي هر فرد و بدون قايل شدن تمايز به اين نيازها پاسخ دهد.

-شايد به همين علّت است كه WHO نگرش سنتي خود را در باره تندرستي فيزيكي و رواني افراد تغيير داده و توجّه خود را به ارتقاي عملكرد نظام هاي سلامت، معطوف داشته است.

-امروزه، نظام هاي سلامت در تمام كشورها (چه غني و چه فقير) نقش عمده تر و مؤثرتري در زندگي انسان ها نسبت به گذشته، ايفا مي نمايند.

-از زماني كه افراد براي حفظ سلامت خود و درمان بيماري ها تلاش مي‌كرده اند نظام هاي سلامت به نوعي وجود داشته­اند اما قبل از حدود يك قرن پيش نظام هاي سلامت سازمان‌يافته به صورت پيشرفته ندرتاٌ وجود داشته و تعداد اندكي از افراد در دوران زندگي خود حتي يك بيمارستان را مي‌ديدند و اكثراً در دوران شيرخوارگي و كودكي با مجموعه اي از بيماري هاي كشنده روبرو مي شدند.

فهرست مطالب:
مقدمه
بخش اوّل : آشنایی با نظام سلامت
تعریف نظام سلامت
چگونگی تکامل و تاریخچه نظام سلامت
شکل 1 ـ سازمان شبکه سلامت در کشور ایران
نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی دولتی در ایران
واحدهای عرضه کننده خدمات و سطوح مختلف
شکل 2 ـ سطوح مختلف ارائه خدمات
وظایف خانه بهداشت
مرکز بهداشتی درمانی روستایی
وظایف مرکز بهداشتی درمانی روستایی
واحدهای عرضه خدمات درشهر
پایگاه بهداشتی
مراکز بهداشتی درمانی شهری
وظیفه مرکز بهداشتی درمانی شهری
سایر بخش های ارائه خدمات بهداشتی درمانی در ایران
سایر سازمان های عمومی ارائه خدمات بهداشتی درمانی
سایر بخش های دولتی ارائه خدمات بهداشتی درمانی
واحدهای ارائه خدمات درمان بستری
مدیریت شبکه شهرستان
مرکز بهداشت شهرستان
وظایف مدیریت شبکه شهرستان
برنامه های مرکز بهداشت شهرستان
دانشگاه ها یا دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
بخش خصوصی و تاثیر آن در ساختار نظام سلامت در ایران
بخش خیریه
سازمان هلال احمر
سازمان های خارجی
سازمان های غیردولتی مربوط به نظام سلامت (Non governmental organization( )NGO)
نحوه شکل گیری و اداره سازمان های غیردولتی
اصول سازمان های غیردولتی
منافع و مزایای وجود سازمان های غیردولتی
تقسیم بندی مناطق 6 گانه سازمان جهانی بهداشت


"

مطالب دیگر:
📖روش اصلی موفقیت در کنکور و آزمون ها(پزشکی، حقوق، مهندسی، نمونه و تیزهوشان) با پکیج کنکورپلاس📖بانک شماره تلگرامی های فعال📖قطع دسترسی افراد متصل به وای فای📖پاکسازی کامل ویروس های اندرویدی📖5📖برنامه ساز اندروید با گوشی و کامپیوتر(بدون برنامه نویسی)📖بینهایت شوید- پروژه گاما📖نرم افزار پرداخت رایگان درون برنامه ای و خرید رایگان📖دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان اینستاگرام(فوق حرفه ای)📖ویرایشگر حرفه ای فایل های اندروید📖برنامه عکس نوشته ساز فوق العاده برای اندروید📖دانلود کتاب مردی به نام اوه از فردریک بکمن📖جواب ورک بوک Top Notch 1 2 3📖انتی ویروس هوشمند📖پاورپوینت کنترل مایع📖کسب درآمد روزانه تا 2/5 میلیون تومان در منزل📖ارتباط و راه‌هاي نفوذ در ديگران📖آخرين وضعيت آماري جايگاه ها در ايران📖آداب و رسوم روستاي خان📖آداب و رسوم عید نوروز📖آداب و رسوم نائین1📖آداب و رسوم نوروز ایلام📖آدامس1📖آدم ربایی📖آدم و حوا